Останнім часом гостро постає питання захисту тварин. Поговоримо про коней. В першу чергу про їх природню потребу – рухатися.
Чи доводилось Вам бачити коней які не працюють? Як б ви оцінили їх зовнішній вигляд і вигляд тих, хто напрацьований. Можливо хорошим порівнянням були б і люди,які регулярно виконують фізичні вправи і зовсім їх не виконують.
Крок, рись, галоп – це природні рухи коня які не завдають жодної шкоди його організму, і, навпаки, добре прокачують м’язи і виробляють імунітет. Тут важливо відчути час тренувань: скільки повинно бути кроку, скільки рисі, скільки галопу, оскільки тварина рухається не лише своїм тілом, а також з вершником.
Ішне питання – це спорт. Перевантаження і перевтома. Як часто кінь може стрибати високі бар’єри і скільки часу після таких вправ потрібно витримати, щоб зберегти природню цілісність суглобів та змазки тварини.
Отож, потрібно розуміти, що закрити тварину в деннику чи сараї – не найкращий спосіб вираження любові. Випустити на волю в степ – також, оскільки і зими бувають суворі, і давно забута професія конекрадів, на жаль, ще досі існує. Навіть на свободі коні не живуть довго, бо будь-яке короткочасне ослаблення організму може зробити коня жертвою диких хижаків.
Тож давайте працювати з усіма розрахунками на витривалість організму, відчуттям коли є достатньо сил до робити і коли вони практично вичерпані. Зрештою, хоча ресурси як людей так і тварин є обмеженими, підхід до них з розумом може порятувати і, навіть, покращити ситуацію.